MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Karmstolar 11755075
nr 1175 5075
Børge Mogensen
(1914-1972), Danmark
Karmstolar, + stolar, 2 + 3 st, "Asserbo", Karl Andersson och söner, brännmärkta, furu / snörsits
Kondition: slitage, skador
Børge Mogensen, född 1914, död 1972, dansk möbelformgivare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 16 april 2018
kl 19:10:39
13/4 13:45:44
1.000 kr
16/4 19:05:40
Børge Mogensen
Läs mer om Børge Mogensen